Informace o klubu

Klub Žárovka je klub určený dětem ve věku Základní školy.

Pod názvem Žárovka klub existuje už několik let. Žárovka navazuje na činnost dvou klubů, které působily už řadu let. Oba tyto kluby se spojily a vytvořily jeden klub - Žárovku. Na jaké kluby vlastně Žárovka navazuje?
  1. Žárovka navazuje na dětský klub "Dorost" - klub pro děti druhého stupně ZŠ, který desítky let působil v Bystrém při Církvi bratrské. Pravidelná setkání byla každý pátek odpoledne. Kromě těchto setkání klub organizoval i další akce a táborové pobyty.

Koncem devadesátých let vznikla myšlenka založit podobný klub pro děti v Dobrušce, a tak
  2. vznikl druhý klub - Roháč, na který také Žárovka navazuje. Z počátku se scházel v různých pronajatých prostorách různě po Dobrušce. Krátce po roce 2000, kdy Církev bratrská zakoupila domek v Dobrušce, se scházel pravidelně ve středu odpoledne v tomto domku.

V roce 2008 vznikla myšlenka spojit tyto dva kluby v jeden klub, který by se scházel v Dobrušce, v prostorách toho zakoupeného domku, a to v čase, kdy se scházel původní klub "Dorost".

V roce 2013 po dokončení nové budovy v Bystrém a domluvě s většinou rodičů přesouváme klub Žárovka opět do Bystrého. Nejprve se scházíme v domě ENGEDI a později v ELADĚ (Bystré č.p.82, www.elada.cz)
A takto nějak vznikla Žárovka. A my všichni doufáme, že tato Žárovka bude svítit dlouho a že nám ji v Bruselu nezakážou :-)

S Žárovkou děláme kromě pravidelných schůzek i mimořádné akce jako jsou víkendové pobyty, výlety, letní tábory a další.

Podřízené stránky (2): Kdo jsme? Kdy a kde se scházíme